Her i Tønsberg er det nydelig vær idag, og man “burde” vel vært ute! Men jeg hadde egentlig bare lyst til å sy noe idag, og da ble det denne toppen til Mathea. Det finnes et utall mønstre og beskrivelser på enkle topper og kjoler på nettet. Jeg har bare klippet og sydd litt på måfå, men har lært av beskrivelsene jeg har lest! Her er en topp, her er en versjon av den velkjente Pillowcase Dress, og her er enda en.
Jeg skulle først sy av et stoff jeg kjøpte for lenge siden, men tenkte at jeg først fikk teste ut på et lakenstoff jeg brukte til duk på konfirmasjonen :lol: Og så ble resultatet bra, så jeg pyntet litt på den og da er den klar til bruk. “Blomstene” er Yo-yo’er fra Clover Needlecraft, jeg har kjøpt platen på Lines Hobby her i Tønsberg. Dvs, min søster Mona kjøpte en rund, og jeg kjøpte en med blomsterfasong…og så byttelåner vi :D På denne toppen har jeg brukt sirkelen, og med en knapp i midten. Det blir flere topper, det var morsomt å lage disse :D
I decided to sew today, and I have seen lots of versions of easy tops and dresses on the internet. I have been inspired by this top, this Pillowcase Dres, and this one. I have used plain white sheet actually, because I was going to make a protoype before I started to cut my other fabric. But the result was good, so I embellished it with some yo-yo’s and it’s ready to wear. It’s for Mathea (again…. :lol: )






Den ble kjempesøt, så flink du er , Bente. Og alt kler den smukke, det er iallfall helt sikkert.
Fin topp – du er en tusenkunstner. Flott jente du har, hun er vel like gammel som min, er hun ikke..? (2000)
Hvor er det en køn prinsesse du har der, og ja blusen er rigtig fin også ;-))
Nydelig topp, og enda nydeligere jente. Heldige deg!
Den ble kjempefin da!!!!!
Den var fantastisk søt, og svært flotte detaljer :-)
I love that top. Super Cute.
Prinsessa di var skikkelig fin i blusen sin. Så enkel og så genial! Og tenk at du allerede er ferdig med vesten. Gleder meg til å se den med heklede kanter!
KLÆMMA
Nydelig. Og fine detaljer. Nydelig jente også.
yes, this is cute, and seems not so hard to sew right?
guess what, I started to sew in the past 2 weeks,
I am addicted to it. :)