Twilight-Bellas votter /mittens

Nå kommer filmen mange har ventet på, nemlig Twilight! Datteren min på 15 har gledet seg lenge  ;)  Jeg kom for litt siden over votter som er strikket etter et bilde som hovedpersonen Bella har på seg i filmen. Det er mange som har laget mønster, men jeg likte veldig godt Subliminalrabbits variant, og hun er så snill og har lagt ut mønsteret helt gratis  :D Jeg har strikket vottene i Freestyle, da gikk det med helt nøyaktig 2 nøster, det var vel ca et par meter igjen av hvert nøste… Strikket på pinne 4.. eller 4,5… Jeg husker ikke helt, for jeg ser bare på pinnene og tenker: Jah, de passer nok  :lol:  Anyway; jeg erkjempefornøyd med dem, de er veldig flotte å se på, og gode å ha på seg. Jeg likte Freestyle veldig godt, har aldri strikket noe i det garnet (fra Dale), men nå har jeg kjøpt inn til ett par votter til. I rødt…. Vottene er raske å strikke, jeg strikket dem i løpet av et par nattvakter, men da strikket jeg ikke på dem hele tiden, altså…!

The movie many have been waiting a long time for is finally here; Twilight. My 15 year-old daughter is really   looking foreward to it! I found a pattern for mittens that the main character in the movie (Bella) is wearing in the movie. Many have made patterns, but I especially liked Subliminalrabbits version, and she is sharing the pattern for free, which is really nice of her  :D I knitted mine in Freestyle (by Dale), on needles 4 mm OR 4,5 mm… ( I didn’t check actually :lol: )

bella2

bella3

bella4

bella1

31 thoughts on “Twilight-Bellas votter /mittens

  1. Kjempeflotte votter.
    Fouten selve mønsteret syns jeg fargen er kjempefin. Deilig at de er så lange….

    Jeg har heller ikke strikket noe med freestyle, men det frister når jeg ser hvor lekre disse ble… :O)

    Ønsker deg en fortsatt kreativ weekend!

    xoxo

  2. Da blir det votter også da:-) du har fått meg til å begynne å strikke litt igjen….hihihi. Så en Thermis er ferdig, til den måtte Julie ha en baggy lue så da blir votter det neste.
    Taakk takk

    Go helg og go klem

  3. Så fine de var da Bente. Lekker farge også. Og jepp, Fritidsgarnet er godt å strikke av. Har selv kjøpt tre nøster rødt i dag, minsten har bestilt helikoptertøfler i rødt. :lol:

  4. Så fine votter! Får mer og mer lyst til å prøve meg på å strikke fletter – og har en bestemor som har sagt hun vil lære meg, så spørs om disse blir de første jeg prøver =)

  5. ÅÅ!!De vottene ble KJEMPEsøte!!!!Og det første JEG tenker er at,i rødt,blir de jo perfekte til min sylvi..må strikke disse,ja…

  6. De vottene så veldig varme og kule ut. Deilig med så lange votter. Mye fint i bloggen din:-)

  7. Knallfine! De blir så ekstra kule når de er sånn lange.
    Det er lov å glede seg til filmen selv om man ikke er 15…. Jeg gleder meg skikkelig!!

  8. Juhu!;)Her går det unna………………:)Vottene ble kjempefine da!Her er det strikkepause, betendelse i begge armene…….vondt å skrive på pc også:(Skal si kveldene blir lange, uten strikketøyet i hendene.Men et par dagers pause,så er jeg vell bra igjen, elller………….:)Ha en fortsatt fin fin søndag!:)Anni Fizzle:) PS!Sangen var ikke ille altså, men………..du strikker MEGET bra!;););)

  9. Knallfine! Sånne skal jeg også strikke meg! Men jeg skjønner ikke noe av mønsteret for jeg har aldri prøvd å strikke etter engelsk oppskrift. Har du en norsk oversettelse du kan dele?

  10. Thanks for writing in English. I used to be quite fluent in Danish, but I have “glempte” most of it.
    I love the Bella mitten pattern, and my duaghter loves the Twilight series, so I think I have another project
    I need to put on my list.

  11. Så fine! Jeg er kjempefan av Twilight, og vil strikke sånne votter, men skjønner ikke den engelske oppskriften. Kan noen oversette den til norsk? Det hadde vert SUPERT! :)

  12. Nydelige votter, dette her. Nå har jeg endelig dristet meg til å strikke dem. Men intensiv hjelp og støtte fra damene på Hobbyboden kom jeg i havn, og det ble et bra resultat. *så stolt*
    Men – mine votter ble veldig smale. Jeg strikket dem i Freestyle, og når jeg ser bildene dine får jeg det nesten ikke til å stemme at vi har brukt samme garn. Men det er altså Freestyle du har strikket med?
    Uansett, nå skal jeg stikke oppom garnbutikken og finne et garn som er litt tykkere, slik at vottene blir litt mer romslige og varme. Det ble bare spaservotter av første forsøk.
    PS – koser meg alltid her i bloggen din, og blir så glad hver gang jeg ser du har oppdatert!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>